Jak dorobić na studiach?

Życie studenckie potrafi być nie tylko szalone, ale i bardzo wymagające. To czas, w którym trzeba znaleźć moment na naukę, ale także nawiązywanie nowych znajomości. Jak jednak każdy student z pewnością stwierdzi, jest to również etap w jego życiu, kiedy to zawsze brakuje pieniędzy na różne wydatki.

W związku z tym zaczyna się poszukiwać pracy, jakiego dodatkowego zajęcia zarobkowego. Niekiedy pojawia się obawa, że pogodzenie pracy ze studiami będzie graniczyło z cudem. Warto mimo to podjąć takie próby, a w razie czego po prostu zmienić pracę.

Promocja

Jedna z ciekawszych ofert jest na pewno promowanie produktów danej marki. W tym celu firmy zatrudniają młode osoby, zarówno kobiety, jak i mężczyzn, którzy odnajdują się w roli hostess, czy hostów. Często wiąże się to z przebieraniem się w firmowe stroje oraz reklamowanie degustacji podczas rożnych targów, przyjęć oraz eventów i bankietów.

Obecnie na rynku można znaleźć wiele agencji, które zatrudniają hostessy i hostów i szukają dla nich zleceń. Być może warto iść w tym kierunku? Nie tylko otrzyma się wynagrodzenie, ale także pozna się ciekawych ludzi i nabierze ogłady w różnego typu środowiskach i społecznościach.

Korepetycje

Jeżeli jest się dobrym z jakiegoś przedmiotu, zawsze warto spróbować swoich sił w udzielaniu korepetycji. Z pewnością w okolicy są również inne szkoły, do których wielu maturzystów uczęszcza, a którzy nie mogą sobie z daną dziedziną i tematyką poradzić.

Jak dorobić na studiach?

Czasem potrzebują oni także pomocy podczas tworzenia prezentacji maturalnej. Największe szanse na znalezienie uczniów mają oczywiście studencki filologii, ponieważ języki obce na maturze są obowiązkowe, a nie każdy maturzysta jest w stanie samodzielnie przygotować się chociażby do części ustnej egzaminu.

Merchandising

To zadanie zbytnio nie koliduje ze studiami, ponieważ najczęściej wykonuje się je wieczorami lub w nocy. Praca polega na wykładaniu towaru na półkach sklepowych.

Zazwyczaj jedynym wymaganiem jest tutaj posiadanie książeczki z wykonanymi badaniami sanitarno- epidemiologicznymi. Jest to często wymagany dokument również przy zajęciu w charakterze hostessy.

Pomoc uczelnianego Biur Karier

To kolejne miejsce, do którego można zgłosić się o pomoc w znalezieniu pracy. Takie biuro często posiada rozbudowane i ciekawe, a jednocześnie na poziomie studenckim oferty pracy, które umożliwiają pogodzenie życia studenckiego z zawodowym.

Czasem pośród ofert można natrafić również na interesujące możliwości wyjazdu za granice, kiedy to łączy się studia ze stażem. Nie tylko szkoli się swój język i zdobywa doświadczenie, ale co najważniejsze, nie traci się kontaktu z uczelnią macierzystą, ponieważ to właśnie w jej ramach został zorganizowany wyjazd.

Często praca nie jest ciężka, zajmuje kilka godzin dziennie, a otrzymuje się za to niezłą kwotę liczoną najczęściej w euro. Do tego taki punkt w CV będzie później świetnie się prezentować.

Agencja Pracy Tymczasowej

To kolejna propozycja. W takiej agencji również znajduje się szeroki zakres ofertowy również pracy dodatkowej. Zazwyczaj wcześniej pojawia się grafik wykonania danego zadania, a chętne osoby zapisują się z chęcią jego realizacji. Można więc dopasować pracę do swojego życia na studiach i do nauki.